بیوگرافی لئو روجاس

نوازنده ی معروف ساز فلوت و پن فلوت

خوان لئوناردو سانتیا روخاس  یا لئو روجاس یکی از نوازندگان فلوت پن، متولد ۱۸ اکتبر ۱۹۸۴ میلادی در کشور اکوادر است . او توانست در پنجمین فصل مسابقه تلوزیونی Das Supertalent که در بریتانیا با نام Britain’s Got Talent شناخته می شود به عنوان نفر اول مسابقات انتخاب شود.

لئو رجاس کشور خود را در سال ۲۰۰۰ به مقصد اسپانیا ترک کرد اما با این حال خانواده او، در این سفر او را همراهی نکردند. روخاس بعد از سفر به اسپانیا با یک ویزای گردشگری چندین بار به آلمان سفر کرد و اجرای خیابانی انجام داد تا توانست اقامت آلمان را بگیرد.

او در حال حاضر با همسر لهستانی خود و فرزند پسرش در پایتخت آلمان، برلین زندگی می کند جایی که او در ابتدا با نمایش های خیابانی منبع درآمدی برای خود دست و پا کرده بود.

او برای شرکت در پنجمین فصل این سری رقباتها مسابقه تلوزیونی Das Supertalent ثبت نام کرد و با اجراهای زیبای خود رای و نظر داوران را برای حضور در مراحل پایانی مسابقه کسب کرد. روخاس با نواختن ساز

El cóndor pasa با پیانوی خود و دیگر سازهای آمریکای جنوبی در این سری مسابقات توانست به مرحله نیمه نهایی مسابقات نیز راه پیدا کند. این اتفاق سبب شد که گروهی از افراد فعال در حوضه موسیقی در کشور اکوادور با مادر او گردهم آمده و نمایشی زیبا و احساسی را در معرض دید عموم قرار دهند. در رقابت های نهایی که در ۱۷ دسامبر سال ۲۰۱۱ برگزار شد، این نوازنده، یعنی آقای روخاس، آهنگی به نام

“The Lonely Shepherd” چوپان تنها که توسط James Last نگاشته شده بود را اجرا کرد. این آهنگ در سال ۱۹۷۷ زمانی که توسط آقای Last و Gheorghe Zamfir تولید و نواخته شد به شدت مورد استقبال قرار گرفت.

لئو روخواس در نهایت توانست با سازهای آمریکای جنوبی، رقابت را با اختلافی زیادی پیروز شود. آهنگ چوپان تنها که روجاس در این مسابقه به واسطه آن برنده شد بعد از اتمام این رقابت، به طور رسمی عرضه و در مدت زمان یک هفته ای جشن کریسمس در چارت پرفروش ترین تراک های آلمان، رتبه خوب ۴۸ را از آن خود کرد.

لئو روجاس

در ادامه کار روجاس , این نوازنده اکوادری در تاریخ ۲۷ ژانویه سال ۲۰۱۲، اولین آلبوم خود را که متشکل از قطعات موسیقی معروف بود را با نام Spirit of the Hawk به طور رسمی عرضه کرد. تهیه کنندگی این آلبوم را آقای Dieter Bohlen بر عهده گرفت و همچنین میزان محبوبیت و رتبه این آلبوم نیز در بین ۵ آلبوم برتر در بین ملت های آلمانی زبان تبدیل شد. در نهایت این آلبوم با استقبال گسترده ای که از آن شد توانست تا پایان فوریه، مجسمه طلایی را در آلمان برای آقای روخاس در پی داشته باشد.

کنسرت لئو روجاس در تهران

لئو روجاس در اسفند ماه ۹۶ در صفحه اینستاگرام خود خبری منتشر کرد مبنی بر اینکه به زودی شما را در تهران خواهم دید ! کنسرت او در روز های هفتم و هشتم فروردین ۹۷ در تهران کنسرت بر گزار شد.

لئو روجاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *