ارکسترهایمان را با استاندارد جهانی نمی‌توانیم مقایسه کنیم

با وجود اینکه همواره نسبت به موسیقی ارکسترال در ایران انتقادهایی وارد و گفته می‌شود ارکسترهای ایرانی آن‌قدرها هم قوی عمل نمی‌کنند اما یک رهبر ارکستر می‌گوید: به نظر من ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر ملی ایران در توان خودشان، کار خود را به خوبی انجام می‌دهند.

نصیر حیدریان درباره انتقادهای کیفی که این روزها به ارکسترهای دولتی ایران (ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر ملی ایران) می‌شود، می گوید: انتقاد همیشه خوب است، اگر سازنده باشد ایراد ندارد اگر خراب‌کننده باشد ایراد دارد.

او ادامه می‌دهد: ما نباید به سطحی که هست راضی باشیم و باید سعی کنیم کنسرت به کنسرت بهتر باشیم.

حیدریان همچنین اظهار می‌کند: نمی‌توانید ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر ملی ایران را با استانداردهای جهانی مقایسه کنید؛ آن‌ها مشکلات و خوبی‌های خودشان را دارند. ارکستر سمفونیک گاهی می‌تواند قطعاتی را در سطح عالی اجرا کند.

چند وقت پیش لوریس چکناواریان آهنگساز و رهبر ارکستر گفته بود که برای بهبود وضعیت کیفی ارکسترهای ایرانی باید همان‌طور که برای فوتبال مربی خارجی می‌آورند برای ارکسترها هم نوازنده و رهبر خارجی بیاورند؛ حیدریان در این زمینه نیز بیان می‌کند: صد در صد موافق هستم که رهبر ارکستر خارجی می‌تواند در بهبود کیفیت ارکسترها مؤثر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *